KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Gravyrer 4446252
nr 444 6252
Gravyrer
2 st, Efter Wouwerman, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage], 45 x 60, 36 x 47
Utrop:
300 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 18 december 2006
kl 16:42:54
550 kr
600 kr
800 kr
1.600 kr
1.000 kr
1.400 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Silver
Mässing
Farstagods